پوکه معدنی چیست ؟

گدازه های آتشفشان است که پس از رسیدن به سطح زمین سرد شده و به صورت دانه های ریز و درشت متخلخل تشکیل گردیده و اصطلاح علمی آن پومیس یا اسکوریا میباشد ازمهمترین ویژگی این محصول استحکام بسیار بالادرترکیب با سیمان و وزن بسیارسبک که دارای قابلیت بالای نگهداری آب می باشد موجب مقاومت بتن ساخته شده می شود و اغلب جهت شیب بندی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

خصوصیات پوکه معدنی چیست ؟

ارزان و سبک (دارای وزن حجمی ۵۰۰ الی ۶۵۰کیلو گرم برمتر مکعب) ، عایق صوت و حرارت ، ضد حشرات و موریانه

کاربرد پوکه معدنی:

شیب بندی پشت بام و کف طبقات ، تولید بلوک سبک لیکا ، تولید بتن سبک ، آبنما

تولید و فراوری پوکه معدنی قروه در انواع دانه بندی

ماسه ای (بلوک)- عدسی (تولید بلوک)- فندوقی (کفسازی)- بادامی(شیب بندی سقف)- سنگ پوکه (آبنما و سنگ پا )

کاربرد پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی کاربرد زیادی در ساختمان سازی، کشاورزی و رنگبری استفاده میشود. کاربرد پوکه معدنی کاربرد پوکه معدنی زیاد است. بطور کلی کاربرد پوکه معدنی را میتوان به دسته بندی زیر تقسیم کرد: ۱- استفاده پوکه معدنی در تولید و ساخت بتنی سبک مانند انواع بلوک های دیواری، تیغه ای، سقفی ۲- استفاده پوکه معدنی در شیب بندی کف طبقه ساختمانی ۳- استفاده پوکه معدنی در سبک سازی پروژه های ساختمانی و غیره ۴- استفاده پوکه معدنی جهت مقاوم سازی پروژه های ساختمانی ۵- استفاده پوکه معدنی جهت محافظ و عایق بندی جهت حفظ سازه از خوردگی ۶- استفاده پوکه…

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

مراحل تولید پوکه معدنی

۱- اکتشاف پوکه معدنی
شما باید در ابتدا مکان مورد نظر را شناسایی نمایید ،مهمترین بخش اکتشاف هر معدنی اطلاع داشتن از کیفیت نوع پوکه معدنی می باشد زیرا اگر پوکه معدنی از سبکی قابل ملاحظه ای برخوردار نباشد ارزش سرمایه گذاری ندارد.دومین آیتمی که باید مد نظر قرار گیرد این است که باید از لحاظ جغرافیایی و دسترسی به جاده اصلی مشکلی نداشته باشد.

۲– ثبت معدن در سازمان صنعت ومعدن
برای این کار باید ابتدا از مکان معدن نقشه تهیه نمایید و آن را به سازمانهای مرتبط ارجاع داده، درصورت موافقت می توانید پروانه بهره برداری دریافت نمایید.

۳-عملیات باطله برداری استخراج پوکه معدنی
نکته مهم در این زمینه انتخاب نقطه مناسب برای کار گذاشتن سرند ها و دستگاهای جداسازی پوکه معدنی مانند کوبیت ،هیدوکن ،سیلو و نوارهای نقاله که به جداسازی پوکه کمک می نمایند.جهت استخراج پوکه معدنی ابتدا توسط بلدوزر عملیات باطله برداری، تسطیح و آماده سازی انجام شده و در صورت امکان عملیات پله بندی نیز صورت می گیرد، مشخصات پله ها با ارتفاع متوسط ۶ متری و متناسب با ضخامت پوکه معدنی، با عرض پله مناسب با محل مانور و رفت و آمد وسایل نقلیه و تجهیزات معدنی معمولاً ۱۵ الی ۲۵ متر و طول سینه کار برابر طول جبهه کار و در حدود ۴۰ الی ۶۰ متر انتخاب می گردد ، برداشت پوکه معدنی با استفاده از بلدوزر و لودر صورت می گیرد و پوکه معدنی به داخل کامیون بارگیری می شود.در برخی موارد به دلیل سستی واریزه معدنی عملیت استخراج و تولید پوکه معدنی و بارگیری با روش گودالی یا شیاری صورت می گیرد. بدین صورت که پوکه معدنی از ابتدای سینه کار توسط لودر برداشت شده و به داخل کارخانه حمل می شود.

۴-کارگاه تولیدپوکه معدنی شامل بخش های ذیل است :
۱-سرندها ۲-غلتک ها ۳-آسیاب های چکشی ۴-خشک کننده های گردان ۵-صفحه های متمرکز کردن هوا به هنگام لزوم ۶-سیستم های طبقه بندی دانه ها بر حسب اندازه با استفاده از غربال و سیستم های مخلوط کردن دانه ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

پوکه معدنی در آکواریوم

آیا پوکه در آکواريوم کاربرد دارد ؟

پوکه معدني به دليل داشتن تخلخل بسيار زياد ،مکان بسيار مناسبي را براي تکثير باکتري هاي مفيد که در رشت نمو ماهي ها نقش بسزايي را ايفا ميکنند دارد.همچنين اين باکتري هاي مفيد براي گياهان داخل اکواريوم هم بسيار مفيد هستند و باعث رشد بيشتر و شادابي گياه و ماهی ميشوند

باکتريهاي نيتروفاير به صورت طبيعي در آکواريوم وجود داشته و اين باکتريها براي فعاليت خود به استقرار بر روي يک سطح (مانند سراميک، پلاستيک، حتي شيشه آکواريوم و بدن ماهيها)، وجود اکسيژن و آمونياک در آب نياز داشته و در صورت وجود اين مواد اين باکتريها رشد و تکثير نموده و آب را تصفيه مي‌کنند همچنين اين باکتريها در محيطهاي کم نور بهتر فعاليت مي‌نمايند. بنابراين در بخش دوم سامپ مي‌توان از انواع مواد ، پلاستيکي يا پوکه معدني داراي خلل و فرج زياد استفاده نمود تا باکتريهاي زيادي روي آنها مستقر شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

پوکه معدنی بسته بندی شده

بسته بندی توسط کیسه های ۴۰ لیتری ضد اب و مقاوم با هزینه بسیار مناسب

مزایای پوکه معدنی بسته بندی شده

حمل ونقل آسان پوکه معدنی بسته بندی شده
جلوگیری از هدر رفت پوکه معدنی و الودگی محیط با پوکه معدنی بسته بندی شده
قابلیت شمارش و اندازه گیری اسان پوکه معدنی بسته بندی شده
قابلیت تشخیص کیفیت پوکه معدنی درجه ۱ و۲و۳
مناسب برای مناطق پر ازدهام شهری که از اشغال پیاده رو ومحیط کارگاه جلوگیری میشود
قابلیت وزن کردن کیسه ها به صورت انتخابی که در تشخیص کیفیت پوکه معدنی نقش بسزایی داد
کیسه های کوچک پر شده با پوکه معدنی با وزن استاندارد ۳۰ کیلو گرم حمل کیسه ها را بسیار اسان مینماید
استفاده از پوکه معدنی دو بار سرنده در انواع دانه بندی به صورت بسته بندی
فروش به صورت عمده و صادرات پوکه معدنی بسته بندی به کشورهای همسایه
فروش پوکه معدنی بسته بندی در انبار تهران به صورت جزیی
پوکه معدنی بسته بندی در قالب کیسه های ۴۰ کیلویی در مقیاس به کیسه های ۵۰ و ۶۰ لیتری آب از ۲۳ کیلوگرم ورن تا ۴۰ کیلو را پرمیکند به تناسب نوع درجه بندی پوکه ۱و۲
شرح تصویر بسته بندی پوکه معدنی
هزینه های بسته بندی پوکه معدنی در قیمت تمام شده بعهده فروشنده میباشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

سنگ پا از محصولات پوکه معدنی قروه

سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازه‌های آتشفشانی شکل می‌گیرد. وجه تسمیهٔ سنگ‌پا این است که به دلیل قابلیت بالای سایندگی اش از آن برای زدودن لایه‌های سفت مردهٔ پوست در پاشنه پا استفاده می‌شود. سنگ پا از صخره های در حال انفجار آتشفشان ها به دست می آید . این سنگ ها وقتی به بیرون از دهانه پرت میشوند. حین سرد شدن از خود گازی متصاعد میکنند که سبب سوراخ سوراخ شدن سنگ میشود .همین بافت اسفنجی شکل و زبر این سنگ است که باعث شده خاصیت سایش و لایه بردار داشته باشد . اما این سنگ ها خواصی شگفت انگیز دارند که شاید بسیاری از ما ندانیم .

در گذشته تنها از چنین سنگ‌های آذرینی که متخلخل بوده استفاده می‌شد، اما امروزه انواع پلاستیکی آن نیز موجود است.

در گفتار مردم، مثال «سنگ پای قزوین» معروف است و تمثیل «روی فلانی سنگ پای قزوین است!» به این اشاره دارد که طرف از رو نمی‌رود و کوتاه نمی‌آید.

سنگ پا از انواع پوکه‌های معدنی(پوکه معدنی قروه ) است و خواص آن به شرح ذیل اعلام میگردد .

استفاده از سنگ پا در حمام برای رفع سر درد و اکثر بیماریهای دماغی ( مغزی ) مفید است
زدودن بافت ها و سلول های مرده و به عنوان یک لایه بردار در پاشنه پا استفاده میشود .
چرک پا را تمیز میکند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا برطرف میشود .
سنگ پا(پوکه معدنی )باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشته پا را با آن بمالند .
بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پاست کسانی که دپار دیابت نوع ۲ هستند استفاده از سنگ پا روزانه بمدت ده دقیقه باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

فروش ویژه پوکه معدنی به مصالح فروشان، پیمانکاران بزرگ و انبوه سازان محترم :

شرکت پوکه کیمیا با ارائه تخفیف های ویژه برای سفارشات عمده قصد همکاری هرچه بیشتر با شما عزیزان را دارد ، پس هم اکنون گوشی تلفن را برداشته و با ما تماس بگیرید.

شرکت کیمیا با چه شهرها و استان هایی برای فروش محصولات خود در ارتباط است ؟

پوکه کیمیا با داشتن چندین معدن پوکه در سطح استان زر خیز کردستان تامین کننده پوکه معدنی اقسا نقاط کشور عزیزمات می باشد ، به اختصار استان ها و شهرهای مقصد محصولاتمان را بازگو میکنیم: بندر عباس – کرمان – یزد – اصفهان – شیراز – اهواز – بوشهر – تهران – مازندران – گیلان – کرمانشاه – سمنان – مشهد – ساوه

اهداف کلیه همکاران در کیمیای قروه :

۱-کیفیت مطلوب محصولات
۲-شرایطی را در معامله ایجاد کنیم تا مشتریان احساس خوبی داشته باشند.
۳-اصلاح و کنترل خصیصه هایی از محصول پوکه معدنی که با استفاده از متدهای آزمایشگاهی قابل اندازه گیری نیستند.
۴-تحقیق و آزمون و خطای روش های جداسازی جدید با ضریب خطای کمتر

با ماشین آلات سنگین بهره برداری از معادن پوکه کیمیای قروه بیشتر آشنا شوید:
۱-بولدوزر ۲-صفحه تراش سنگ ۳-حفار کابل دار ۴-بیل های قوی ۵-سرندها ۶-غلتک ها و آسیاب های چکشی ۷-خشک کننده های گردان ۸-صفحه های متمرکز کردن هوا به هنگام لزوم ۹-سیستم های طبقه بندی دانه ها بر حسب اندازه با استفاده از غربال ۱۰-سیستم های مخلوط کردن دانه ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

تشریح بازار پوکه معدنی

پیشگفتار :
بررسی‌ها و آزمایش های اخیر مهندسین فعال در زمینه ساختمان نشان می دهد در زمان وقوع حوادثی همچون زلزله، سیل،آتش سوزی و … یکی از موضوعاتی که به افزایش حجم خسارات کمک میکند وزن بسیار زیاد متریال استفاده شده در ساختمان است.به گزارش پوکه کیمیا،این بررسی ها نشان می‌دهد علاوه بر مشکل وزن کاربرد مصالح ساختمانی قدیمی در ساختمان‌سازی ،استفاده از این نوع مصالح به افزایش هدر رفتن انرژی نیز منجر می‌شود. همین برهان کافی است تا اکثر فعالان حوزه ساخت و ساز ترجیح دهند با استفاده از متریال و مصالح جدید ضمن سبک‌سازی ساختمان‌ به سمت کاهش میزان مصرف انرژی نیز پیش روند.اما این مسئله وقتی اهمیت پیدا می‌کند که معادن پوکه معدنی بیشترین نقش را در روند سبک‌سازی ساختمان‌ها ایفا میکنند. بدیهی است این روزها استفاده از پوکه‌ معدنی به‌عنوان جزء اصلی در صنعت ساخت و ساز به حساب آمده و هر روزه ناضر پیشروی این ماده معدنی ارزشمند و مقاوم هستیم.

تعریف پوکه‌ معدنی:
پوکه‌ معدنی در توصیفی آسان به دانه‌های سَبُک حاصل از فعالیت‌ آتش‌فشان گفته میشود که بعد از فوران آتش‌فشان و بودن در مجاورت هوا به شکل سنگ‌هایی متخلخل درآمده و با وجود سبکی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

سخنان یکی از فعالان صنعت پوکه معدنی :
در باب همین موضوع جناب آقای خدامرادی، مدیر شرکت پوکه کیمیا که از معدنداران و فعالان عرصه پوکه‌های معدنی است می‌گوید: پوکه معدنی متریالی است که به‌صورت خام در طبیعت یافت شده و معدنکاران پس از یافتن معدن دست به استخراج و فرآوری آن میزنند. وی ادامه داد: بهره‌برداران معدن های پوکه، برای استخراج پوکه خام از قلب کوه‌های آتش‌فشانی باید پوکه‌هایی را که در برخی اوقات قطری در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ متر دارند و تا ارتفاع بیش از ۵ متر در زیر خاک دفن شده‌اند، حفر نموده و پس از منتقل کردن به محل فرآوری ، نسبت به خرد کردن، شست‌وشو و دانه‌بندی آن اقدام کنند تا سایزهای مختلف پوکه متناسب با کاربرد پیش‌بینی شده به دست مصرف‌کننده برسد.

پوکه‌های معدنی یکی از رایج‌ترین مصالح ساختمانی :
در تشریح بازار پوکه معدنی بررسی موارد استفاده و نوع این محصولات قابل توجه است : پوکه‌های معدنی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف به‌ویژه در ساخت‌وساز داشته و همین موضوع باعث شده شاهد حضور سایزهای مختلف پوکه در بازار باشیم. خدامرادی در این خصوص می‌افزاید: پوکه‌های معدنی انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آن از معادن پوکه قروه استخراج می‌شود.وی افزود: البته در بازار، پوکه‌های معادن تبریز نیز وجود دارند که به جهت برخورداری از پایه آهکی از کیفیت پایین‌تری نسبت به انواع قروه برخوردارند. همچنین پوکه‌های معدنی صنعتی نیز از دیگر پوکه‌های موجود در بازار است که به صورت مصنوعی و از ترکیب خاک رس با مواد شیمیایی به همراه حرارت بالا به دست می‌آیند که البته متقاضیان کمتری را نسبت به دیگر پوکه‌های معدنی موجود در بازار به خود اختصاص داده است.این فعال بازار ادامه داد: پوکه‌های معدنی در ۵ سایز مختلف تولید می‌شوند که با عنوان پوکه ماسه‌ای، پوکه عدسی، پوکه نخودی، پوکه فندقی و پوکه گردویی و بادامی که در واقع درشت‌ترین سایز موجود است، در بازار خرید و فروش می‌شوند.

خدامرادی درباره کاربرد پوکه‌های معدنی گفت: تا چند سال قبل شن و ماسه رایج‌ترین ماده اولیه در تولید سیمان و بتن بود اما هم‌اکنون سبکی و همچنین مقاومت بسیار زیاد پوکه‌های معدنی این محصول را به رایج‌ترین ماده اولیه در ساخت‌وساز تبدیل کرده است.

چرا پوکه معدنی صادر نمیشود ؟

یکی از مباحث تشریح بازار پوکه معدنی صادرات است : در بخش پوکه‌های معدنی برعکس بقیه صنایع صادرات در اولویت کاری قرار ندارد، فعالان این صنعت تمایل زیادی به صادرات ندارند و میگویند بازارهای صادراتی به خاطر افزایش هزینه‌هایی که در بسته‌بندی و حمل‌ونقل بر دوش تولیدکننده می افتند ، به‌صرفه نیست و فروش در بازارهای داخلی به مراتب صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

استفاده از پوکه معدنی در کشاورزی

با توجه به تحقیق گروه پوکه کیمیا استفاده صحیح از پوکه معدنی (اسکریا) در كشاورزی هیدروپونیک (کشت هیدروپنیک یا آبکشت شیوهٔ کشت بدون خاک می‌باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می‌شود با افزودن عناصر ماکرو و میکرو و نگهداشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می‌شود.) توانایی كشت و بهره برداری را افزایش میدهد. استفاده از این ماده معدنی در سیر هیدروپونیک جهت اصلاح و بهبود خاک ناکارآمد و برای بهتر شدن آبیاری و زهکــشی استفاده می شود. پوکه معدنی با دانه بندی ۱۰-۵میلیمتر در پرورش گل های زینتی ، تهویه مطبوع زمین های ورزشی، تهویه زمین چمن گلف و کود زمیــــن های فقیر از مواد معدنی و ایجاد مزارع میوه کــــــیوی استفاده بسیار دارد، زیرا باعث می شــــود رطوبت داخلی خاک مدت زیادی باقی بماند. همــــــچنین در مناطق خشك و یا مناطقـــی كه احتیاج به ایجاد فضای سبز و باغـــبانی در نقاط خاص می باشد ( گلخانه ها، ایجاد فضــای ســــــــبز بر روی كانال های بتنی زیرزمیـــــنی و كشاورزی در مناطق كم آب اسکریا (پوکه معدنی) بعنوان لایه زیرین خاك به كار برده می شــــــود كه خواص مهم آن عبارت است از:

۱-حفظ آب و انتقال تدریجی آن به خاك

۲-كم كردن فشار خاك

۳-استفاده بهینه از حجم خاك

۴-بالا بردن خواص معدنی و قدرت خاك بعلت اشباع مواد معدنی در حــد و درصد خاص

کاربردهای سایشی (پوکه معدنی)
اسکریا (پوکه معدنی) نیز به عنوان یك ساینده بسیار خوب در صنایع زیادی استفاده میشود به طور مثال : ساخت كاغذ سند باده ، ساخت صفحات دستگاه فرز ،استفاده در سنگ شور كردن پارچه ها و سنگ پا از جمله كاربردهای سایشی پوکه معدنی(اسکریا) می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

قیمت پوکه معدنی در تهران :

مشتریا ن گرامی قیمت پوکه معدنی در تهران به دو روش محاسبه و عرضه میگردد :

روش اول : بارگیری انواع دانه بندی پوکه معدنی ، مستقیماً از معادن پوکه معدنی کیمیای قروه به مقصد تمام نقاط تهران بزرگ

روش دوم : بارگیری انواع دانه بندی پوکه معدنی از انبار های پوکه کیمیای قروه در تهران توسط خاور و نیسان برای متراژهای کمتر از ۱۵ متر به تمام نقاط موجود شهر تهران

تشریح روش اول : پوکه معدنی مرغوب قروه از معادن ، توسط کامیون های ده چرخ به متراژ ۲۰ متر مکعب ( ۱۲ تن ) و تریلی کمپرسی به متراژ ۳۲ – ۳۳متر مکعب ( ۲۱ الی ۲۳ تن ) بارگیری شده و در ازای هر متر مکعب ۱۷ الی ۲۳ هزار تومان کرایه حمل پوکه معدنی محاسبه میگردد.

تشریح روش دوم : خرید پوکه معدنی موجود در انبارهای پوکه کیمیای قروه واقع در تهران (محصولات موجود : پوکه معدنی قروه انواع دانه بندی و پوکه معدنی تبریز انواع دانه بندی ) به صورت فله بار عرضه گردیده و توسط خاور ، نیسان و ده تن به تمام نقاط شهر تهران ارسال می شود.لازم به ذکر است که قیمت هر متر مکعب پوکه معدنی موجود در انبارهای تهران حدوداً متری ۳۵ الی ۴۰ هزار تومان محاسبه و عرضه میگردد .

نکته مهم : در انبار تهران در صورت تقاضای مشتری پوکه معدنی به صورت بسته بندی و گونی های ۴۰ کیلویی عرضه میگردد و پای کار تحویل داده میشود .

شماره تماس ما جهت نیاز به مشاوره رایگان و سفارش پوکه معدنی فوق العاده قروه :۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ مشتریان عزیز توجه داشته باشید که در هیچ محصولی کیفیت اتفاقی نیست و فرق ما در کیفیت محصولات ماست ، استفاده از کارشناسان خبره برای شناسایی سنگ های با کیفیت پوکه معدنی ، استفاده از بروز ترین ماشین آلات برای حمل سنگ پوکه و فرآوری توسط بهترین ماشین های روز دنیا و استفاده از نوین ترین روش های دانه بندی و داشتن مشتریانی به خوبی شما همه نعمت خداوند هستند و ما نیز شکرگذار کوچک این نعمت شگرف.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

معرفی مزایای کاربردی پوکه معدنی قروه

– همچنان وزن سبک و توان خمشی و کششی بالا – درصورت تخریب در زلزله, به هیچ عنوان منجر به آسیب های جدی و جانی نمی شود دیوارهای پیش ساخته ضمن قیمت بسیار مناسب آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی, از سرعت اجرایی بسیار بالایی نیز برخوردار است تا حدی که در یک شیفت کاری ۸ ساعته با ۳ کارگر میتوان۲۴۰ متر مربع آنرا نصب نمود و بصورت تمام شده تحویل داد استفاده از این محصول در صورتی که از ابتدا مبنای طراحی سازه قرار گیرد, می تواند وزن ساختمان را تا حد زیادی کاهش داده و منجر به صرفه جویی قابل ملاحظه ای در آهن آلات و بتن مصرفی سازه گردد. بعبارتی دیگر, استفاده از این پوکه قروه, بهای دیوار بنــا را برای سازندگان و سرمایه گذاران صنعت ساختمان, تا حد رایگان پایین خواهد آورد که این به خودی خود, صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های ساختمان خواهد بود معرفی ابعادی محصول ابعاد بلوک آجری ۰ وزن =۱٫۵کیلوگرم وزن در مترمربع

پوکه معدنی قروه

( معرفی مزایای کاربردی پوکه معدنی قروه)پوکه معدنی قروه حاصل فعالیت آتشفشان های حوالی شهرستان قروه است که با ایجاد شرایط خاصی و اب و هوایی توسط طبیعت در این شهرستان باعث ایجاد پوکه معدنی با بالاترین درجه کیفیت نسبت به سایر پوکه معدنی های سراسر ایران میشود. با استفاده از پوکه معدنی قروه در سازه ها میتوانید وزن سازه را بسیار کم و مقاومت سازه خود را به شدت بالا ببرید

معرفی مزایای کاربردی پوکه معدنی قروه

(حذف شدن گج کاری و هزینه و سفید معرفی کاری و حجم باری گچ کاری و ریخت و پاش های ان)

(مقاومت فراوان و ایمن در برابر زلزله)

(سرعت اجرایی بسیار بالا و سریع)

(سبکی بسیار زیاد وزن ساختمان امکان مدولار (پیش ساخته)

(استاندارد کردن پانلها)

(امکان ارسال سریع پوکه قروه به تمام نقاط در کشور)

(صرفه جویی زیاد در مصرف انرژی و….)

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

تاثیر پوکه معدنی بر مقاومت بتن :

به گزارش واحد تحقیقات پوکه معدنی کیمیای قروه : ایجاد تاثیرات شگرف بتن در مصرف های متفاوت ساخت و ساز و کاربرد مفید آن در ساخت سازه های مدرن و به روز، دلیل اصلی جلب توجه فعالان و مجریان طرح های عمرانی نسبت به این ماده ساختمانی می باشد. بالا رفتن روزانه تولید سیمان و بتن به عنوان پرمصرف ترین ماده ساختمانی مشکلات جدی و زیان باری برای محیط زیست و زندگی انسان ها به دنبال داشته است ، پژوهشگران با نظر مرتفع سازی و برطرف سازی مشکلات آلاینده های زیست محیطی و همچنین بهبود خاصیت های مقاومتی بتن، به دنبال استفاده از متریالی با خاصیت های مشابه سیمان، به عنوان جایگزین درصدی از سیمان مصرفی در بتن می باشند .این نکته مهم است که پوکه معدنی در صورت استفاده صحیح و بهینه، علاوه بر کاهش محسوس هزینه تولید بتن باعث بهبود خواص مقاومتی بتن و کاهش آلاینده های زیست محیطی نیز می گردد. در این مقاله، مطالعات آزمایشگاهی و عملی مبتنی بر اثر استفاده از پوکه معدنی قروه الک شده بر خواص مقاومت فشاری بتن صورت گرفته است و نتیجه این آزمایش بسیار مطلوب و قابل توجه بوده. جهت تحقق این هدف بعنوان معیاری جهت سنجش، پوکه معدنی قروه به عنوان جایگزین بخشی از سیمان با نسبت های مختلف ۱، ۵، ۱۰ و ۱۵ درصد وزن سیمان استفاده شده و بر اساس نتایج آزمایشگاهی استفاده از پوکه معدنی به مقدار ۱، ۱۰ و ۱۵ درصد وزن سیمان، کاهش مقاومت فشاری بتن نسبت به نمونه شاهد (فاقد پوکه) را در پی دارد. از سمت دیگر استفاده از پوکه معدنی به میزان ۵ درصد وزنی سیمان باعث افزایش مقدار مقاومت فشاری بتن می شود و در نتیجه طرح اختلاط بتن با ۵ درصد پوکه معدنی می تواند به عنوان طرح اختلاط بهینه آزمایشگاهی معرفی گردد.

از اینکه با مقاله ای مفید در مورد ( تاثیر پوکه معدنی بر مقاومت بتن ) با ما همراه بودید سپاسگزاریم

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

مختصات پوکه معدنی

پوکه معدنی از گدازه‌های آتشفشان به وجود می‌آید. کاربرد معمول آن عایق سازی سازه در برابر صوت٬ سرما٬ گرما٬ و همچنین شیب‌بندی بام ساختمان است. وزن مخصوص آن کمتر از ۱ بوده و روی آب شناور می‌ماند. با استفاده از پوکه معدنی٬ وزن ساختمان، تا یک‌سوم کاهش یافته و در برابر زلزله مقاوم‌تر می‌شود. این مواد همچنین در صنایع عایق سازی کاربرد دارند . مصالح پوکه معدنی بازار مصرف خاصی دارند؛ به همین خاطر در حجم کمتری نسبت به شن و ماسه تولید می‌شوند.
پوکه معدنی دانه‌های سبک حاصل از فعالیتهای آتشفشانی است. مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبیل شن و ماسه عبارتست از: وزن مخصوص بسیار کم ٬ و دارا بودن درجه سختی بالا.
رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است. پوکه معدنی دارای دانه بندی‌های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از ۱۰۰ میلیمتر است. هر یک از این اندازه‌ها برای مصارف بخصوصی کاربرد دارند.

خواص پوکه معدنی
وزن مخصوص آن پائین است به طوری که روی آب شناور می‌ماند.
عایق صدا، گرما و سرما می‌باشد.
مقاوم در مقابل آتش سوزی؛ تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد هیچ تغییری در حجم و شکل آن حاصل نمی‌شود. نقطه ذوب این ماده معدنی ۱۳۴۲ درجه سانتیگراد اشت.
استحکام بالایی دارد؛ بتون و مصالح تشکیل شده از پوکه معدنی از میزان بالای دوام نسبت به وزن برخوردار می‌باشد.

موارد مصرف
برای تهیه بلوکهای سبک سقفی و دیواری، موزائیک سبک، بتون سبک
بعنوان عایق صدا برای موتورخانه‌ها و محل‌های صدادار
بعنوان عایق حرارت برای سردخانه‌ها، گرمخانه‌ها و پوشش لوله‌های حرارتی
برای استفاده کشاورزی در مناطق کم آب به دلیل خاصیت جذب و نگهداری آب
برای رنگبری پارچه‌ها
برای استفاده در ساختمان سدها، اسکله‌ها و پل‌ها
نکته قابل توجه اینکه بتون فرآوری شده از پوکه معدنی با وجود سبکی، در مقابل عوامل مختلف محیطی نیز دارای مقاومت فوق‌العاده‌ای است.

پونس (سنگ پا) :
سنگ آذرین بیرونی است. هنگامی‌که مواد مذاب درونی به سطح زمین می‌رسد، گازهای موجود در آن خارج می‌ّشود که محل خروج گازها بصورت حفره باقی مانده که سبب بافت اسفنجی می‌شود. این بافت اسفنجی چرایی سبکی پونس است.
پونس فاقد بلور و بازالتی سیاه رنگ است. پونس در دماوند – اطراف قزوین وزنجان ودر باباگرُگرُ وجود دارد .
سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازه‌های آتشفشانی شکل می‌گیرند. نام‌گذاری سنگ‌پا از آن جهت است که بنا به قابلیت بالای سایندگیش برای برای زدودن لایه‌های سفت مرده پوست در پاشنه پا استفاده می‌شود. سنگ پا از انواع پوکه‌های معدنی است.

سنگ توف :
از انواع سنگهای خاکستر آتشفشان بوده که به علت چسبندگی کم٬ ذرات آن در اثر هوازدگی پوسته پوسته می‌شود و به صورت دانه‌های ريز از آن جدا می‌شود. اين سنگ به علت سبزی چشم نوازی که دارد در کار ديوار سازی٬ پارک‌سازی و … استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

فرآوری پوکه معدنی از سنگ آذرین

سنگهای آذرین
مواد مذاب فقط در بخش‌هایی از داخل زمین دیده می‌شوند که گرمای موجود، برای ذوب سنگها کافیست. این مواد مذاب پس از تشکیل شدن، ممکن است که به سطح زمین برسند، یا اینکه در درون زمین سرد شوند. در این موارد، سنگهای آذرین بیرونی و درونی تشکیل می‌شوند . ساخت‌هایی که پس از سرد شدن ماگما در درون پوسته زمین حاصل می‌شوند، دارای شکل‌های گوناگونند و بر این اساس دارای نام‌های گوناگونی هستند . به عنوان مثال باتولیت‌ها بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین توده‌های آذرین عمقی‌اند که بلورهای آن دانه درشت هستند. گاهی بر اثر فرسایش لایه‌های رسوبی، باتولیت‌ها بر سطح زمین ظاهر می‌شوند. ساختارهای دیگری نیز از مواد آذرین تشکیل می‌شوند که به صورت تزریق در بین سنگ‌های مجاور هستند. هنگامی‌که کانی ذوب می‌شود، در نقطه ذوب فاصله یونها از هم زیادتر شده و شدت ارتعاشات بر نیروی پیوند شیمیایی بیشتر شده و در نتیجه نظم ساختمان بلور از بین می‌رود. از طرف دیگر حجم ماده بیشتر و چگالی آن کمتر می‌شود. در حالت تبلور عکس پدیده ذوب رخ می‌دهد.

تشکیل ماگما
در تشکیل ماگما، چند عامل دخالت دارند . اولین عامل دما است. افزایش دما باعث سست شدن پیوندهای یونی کانی‌ها شده و سنگ‌ها ذوب می‌شوند. دومین عامل فشار است. افزایش فشار باعث سخت‌تر شدن پیوندهای شیمیایی می‌شود، در نتیجه مانع از ذوب سنگها می‌شود . هرچه عمق زیاد شود، فشار افزایش می‌یابد . برای ذوب سنگها در اعماق زیاد، دمای بیشتری نسبت به سطح زمین لازم است . عامل سوم آب است . چون آب در همه سنگهای پوسته زمین وجود دارد، لذا افزایش فشار بخار آب را باید عاملی در ذوب سنگها به حساب آورد . در هنگام تشکیل ماگما، کانی‌هایی که نقطه ذوب پایین‌تری دارند زودتر ذوب می‌شوند.

نوع کانی‌ها
نوع کانی‌های سنگ‌های آذرین کاملاً بستگی به‌ترکیب شیمیایی این سنگها دارد . چنانکه سنگ‌های پرسیلیس به علت وفور کوارتز و فلدسپات، ظاهری روشن داشته و سنگهای کم‌سیلیس به علت وفور کانی‌های آهن و منیزیم‌دار رنگی تیره‌تر دارند. وقتی ماگمای داغ شروع به سرد شدن می‌کند در دماهای مختلف، کانی‌هایی با‌ترکیبهای مختلف می‌توانند از مایع جدا شوند . یکی از پژوهشهای بی سابقه در مورد تبلور ماگما توسط بوون ژئوفیزیکدان آمریکایی انجام شده است.

بافت
بافت یک سنگ آذرین به‌اندازه، شکل و آرایش کانی‌های موجود در سنگ اشاره می‌کند . سنگهای آذرین از روی بافت، به سه گونه‌ی درشت بلور، ریزبلور و شیشه ای طبقه بندی می‌شوند. هرقدر سرعت سرد شدن، کندتر باشد، بلورها درشت‌تر می‌شوند . در بافت شیشه‌ای به علت سریع سرد شدن، ساختمان منظم بلورین وجود ندارد . بافتی به نام پورفیری نیز وجود دارد که در آن بلورهای درشت در زمینه ای فاقد بلور یا ریزبلور قرار دارند .

وجود بافت پورفیری نشانگر سرد شدن سنگ در دو مرحله است. بافت حفره دار و اسفنجی نیز در سنگ‌پا و پوکه معدنی دیده می‌شود که به علت خروج گازها از گدازه در حال انجماد به وجود می‌آید. طبقه بندی سنگهای آذرین سنگهای آذرین را بر اساس‌ترکیب شیمیایی، نوع کانی‌های تشکیل دهنده و بیرونی و درونی بودن یا بافت سنگ، طبقه بندی می‌کنند.

موارد استفاده سنگهای آذرین
بعضی از سنگهای آذرین به ویژه گرانیتها و گاب‌روها پس از برش و صیقل دادن به عنوان سنگهای تزئینی مصرف می‌شوند. از رگه‌های سیلیس در شیشه سازی، از رگه‌های فلدسپات در چینی سازی، از پوکه معدنی به عنوان عایق درساختمانها و از سنگ پا برای پرداخت چوب استفاده می‌شود . بعضی از فلزات باارزش مثل طلا، نقره، مس،جیوه، پلاتین و غیره توسط سنگهای آذرین فراهم می‌شود. از فرسایش و هوازدگی کانی‌های سنگهای آذرین، خاك به وجود می‌آید که و محل زیست وتغذیه موجودات زنده در سطح زمین است..

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی

مقایسه پوکه صنعتی و پوکه معدنی

پوکه صنعتی و پوکه معدنی چیست و چگونه تولید میشود؟
پوکه معدنی دانه سبک حاصل از فعالیتهای آتشفشانی میباشد که مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به سایر مصالح ساختمانی مشابه آن از قبیل شن و ماسه، وزن مخصوص بسیار کم پوکه معدنی و دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل / آن (حدود ۷ فراوان می باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است.

موارد استفاده از پوکه معدنی
باتوجه به استخراج جدید این ماده ارزشمند هنوز بسیاری از مصرف کنندگان از مزایای این محصول آگاه نیستند و با هزینه های بسیار بالا کارایی کمی را برای خود ایجاد می کنند پوکه معدنی بصورت طبیعی از دل کوه بیرون می آید و با هزینه ای بسیار پایین در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد.

از پوکه معدنی برای شیب بندی بام ، ساخت بلوک های سبک ، موزاییک و پر کردن سطوح مختلف ساختمان و غیره استفاده می شود.

ماسه پوکه( پودری ): به دلیل وزن بسیارکم نسبت به ماسه معمولی(شسته/رودخانه ای)درکارکاه های ساخت بتن سبک ,بلوک زنی(دیواری/سقفی)وپرنمودن سطح لوله کشی های ساختمانی و …مورداستفاده قرارمی گیرد.
پوکه عدسی: به دلیل اندازه و وزن بسیارکم درکارگاه های تولید بلوک های سقفی . دیواری بسیار سبک مورد استفاده قرار میگیرد .
پوکه نخودی/ فندوقی : موارد مصرف زیادی داردازجمله شیب دارکردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن کف طبقات و..
بادامی . گردویی : اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی بادامی . گردویی به عنوان دانه های پرکننده . پرکردن سطوح ضخیم . سطوح مرتفع . پی ساختمان . پرکردن پشت المان دیواره های تونل علی الخصوص تونل های مترو ( نمونه مصرف : تمامی خطوط متروهای تهران بزرگ از پوکه بادامی . گردویی استفاده شده است )
موارد مصرف سنگ پوکه در تصفیه خانه های آب و فاضلاب سد سازیها پلها و…مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه استخراج پوکه معدنی
پوکه معدنی دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از صد میلیمتر (۱۰۰mm) است. هر یک از اندازه های فوق برای مصارف خاصی کاربرد دارند. نمونه ای از نحوه استخراج پوکه معدنی به صورت عدسی هایی با قطر پنجاه تا صد متر و ارتفاع حدود پنج متر در زیر لایه هایی از خاک و سنگ وجود دارد. پس از حفر ترانشه توسط بلدوزر عملیات باطله برداری یعنی برداشتن سنگ و خاک از روی لایه های پوکه معدنی انجام می شود. درمرحله بعد عملیات بارگیری به کمک لودر صورت می پذیرد. ماده معدنی به وسیله کامیون کمپرسی از محل معدن حمل می شود.

خواص و کاربرد پوکه معدنی
( کاربرد پوکه معدنی در ساختمان )

وزن مخصوص پائین پوکه معدنی بین نیم تا هفت دهم به طوری که روی آب شناور می ماند
عایق صدا، گرما و سرما
مقاوم در مقابل آتش سوزی؛ به طوری که تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد هیچ تغییری در حجم و شکل آن حاصل نمی شود. نقطه ذوب این ماده معدنی ۱۳۴۲ درجه سانتیگراد می باشد.
استحکام؛ بتون و مصا لح تشکیل شده از پوکه معدنی از میزان بالای دوام نسبت به وزن برخوردار می باشد. موارد مصرف جهت شیب بندی بامها و کف ساختمان (دانه ها و ذرات کوچکتر از ۴۰ میلیمتر).
برای تهیه بلوکهای سبک سقفی و دیواری، مو زائیک سبک، بتون سبک، برای قطعات باربر سبک و قطعات جدا کننده ( دانه ها و ذرات کوچکتر از ۱۵ میلیمتر) • بعنوان عایق حرارت برای سردخانه ها، گرمخانه ها و پوشش لوله های حرارتی (دانه های ۲ تا ۴۰ میلیمتر)
برای استفاده کشاورزی در مناطق کم آب به دلیل خاصیت جذب و نگهداری آب (از ذرات ریز تا دانه های ۳۰ میلیمتری)
برای رنگبری پارچه ها (قطعات ۲۰ تا ۵۰ میلیمتری)
برای استفاده در ساختمان سدها، اسکله ها و پلها (ذرات پودر مانند)
نکته قابل توجه اینکه بتون ساخته شده از پوکه معدنی علاوه بر سبکی، در مقابل عوامل مختلف مختلف محیطی نیز دارای استحکام و مقاومت فوق العاده ای می باشد.
مخلوط این ماده با آهک شکفته تشکیل نوعی سیمان طبیعی را می دهد که در زیر آب و بیرون آب سخت می گردد در صنعت سیمان می توان از این م اده معدنی به عنوان یکی از اجزاء مهم تشکیل دهنده سیمان استفاده نمود.
درصد اختلال تا ۴۰ % سیمان پرتلند پوزولان
درصد اختلاط بیش از ۴۰ % سیمان پوزولانی
همچنین پوکه معدنی عایق خوب صدا و حرارت نیز باشد.
کاربرد پوکه معدنی در صنعت کشاورزی
پوکه معدنی به علت خاصیت تخلخلی که دارد میتوان با خاک گلخانه و مزرعه ترکیب ، باعث تنفس بهتر و بیشتر خاک شود و در نتیجه آن باروری بیشتر محصول خواهد شد.

وزن مخصوص پوکه معدنی
همانطور در ابتدای مطلب نیز اشاره شد وزن مخصوص پوکه معدنی بسیار کم یعنی حدود صفر است.

پوکه صنعتی
پوکه صنعتی از انبساط خاک رس در کوره های گردان با حرارتی حدود هزار و دویست درجه سانتیگراد بدست می آیند. دانه های پوکه صنعتی دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است.

ویژگی های پوکه صنعتی
وزن کم
هدایت حرارتی پایین
افت صوتی مناسب
مقاومت در برابر آتش
عایق صوتی و جاذب صوت
کار پذیری با انواع ملات
شکل مناسب
فساد نا پذیری
دوام و پایداری شیمیایی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۸۳۷۷۶۰۲۵ خدامرادی